Salát ze soba nudlí

Salát ze soba nudlí

Zatím se mi povedlo cestovat po Asii jen jednou, bylo to v Thajsku a bylo to dobrý.

Vykulený baťůžkáři dorazili do Bangkoku, z letiště si to namířili rovnou na Khao San, rušnou kultovní ulici, kam míří všichni cestovatelé. No, psali to v Lonely Planet a tomuhle průvodci já důvěřuju, nikdy mě nezklamal. V týhle ulici jsme se ale naštěstí neubytovali, ta ulice byla prostě šílená. Hlučnější, divnější a zároveň zajímavější ulici jsem v životě nezažila. Na tý ulici se jednou v noci promenádoval i slon.

Jeden Evropan, který v Bangkoku dlouho žil, nám poradil, abysme šli do Rambutri, klidnější ulice jen kousek dál. Tam jsme na pár dní našli útočiště a zažili to, co Leonardo Dicaprio zažil ve filmu Pláž. To samý ubytování, pokoj bez okna, jen se síťkou u stropu, s větrákem, kterej jsme radši nechávali vypnutej, protože když se začal točit, tak se zdálo, že se každou chvíli utrhne a spadne nám ve spánku na hlavu. Ale my si to užívali. Setkali jsme se s mým thajským kamarádem Golfem, kterého jsem poznala při studiích v německém Koblenzi a těšili se na ostrovy, na moře, na jídlo, na masáže na pláži, na všechno. Užívali jsme si to, fakt jo. I teď na to rádi vzpomínáme, i když nás okradli, naštěstí až 3 dny před odletem domů.

No, rozhodně bych se do Asie ještě chtěla vrátit, chtěla bych vidět Vietnam. Kamarádka MyšLenka má Vietnam hodně ráda. Říká, že má hodný lidi, krásná místa, která ještě nestihli tak moc profláknout turisté a pak dobrý jídlo. Já mám asijský jídlo ráda, v Thajsku jsem byla ve svým živlu a jsem ráda, že se dá už i v Praze najít autentická asijská kuchyně. Ale stejně, není nad to být tam, v tom prostředí, na ulici, se všema těma chutěma a vůněma, mezi těma lidma…

Tenhle salát mi Asii připomněl. Vím, soba nudle jsou japonská záležitost, ale i tak, je to chuť Asie, pro mě jo.

Soba nudle dám vařit do vroucí vody, trvá to asi 5 minut. Mezitím si připravím dresink tak, že do mísy nastrouhám česnek, zázvor, přidám cukr, nadrobno nakrájenou chili papričku, šťávu z limentky, sójovou omáčku, sezamová semínka, nasekaný koriandr a sezamový olej. Důkladně vše promíchám a dám chvíli do ledničky.

Uvařené nudle scedím a dobře propláchnu studenou vodou, nechám v cedníku pořádně okapat a pak dám do větší mísy a promíchám se sezamovým olejem.

Nakrájím mrkev, cuketu a papriku na malé kostičky a spolu s klíčky munga orestuju krátce na olivovém oleji.

Orestovanou zeleninu smíchám s nudlemi a dresinkem a nechám klidně ještě chvíli odležet.

Servíruju v misce, zdobím ještě pár lístky koriandru a vždy jím hůlkama, teprve pak je to fakt jako v Asii.

 

Salát ze soba nudlí
Print Recipe
Porce Doba přípravy
2 osoby 20 minut
Doba vaření
10 minut
Porce Doba přípravy
2 osoby 20 minut
Doba vaření
10 minut
Salát ze soba nudlí
Print Recipe
Porce Doba přípravy
2 osoby 20 minut
Doba vaření
10 minut
Porce Doba přípravy
2 osoby 20 minut
Doba vaření
10 minut
Suroviny
Soba nudle
Dresink
Restovaná zelenina
Pokyny
  1. Ingredience
    Ingredience pro Salát ze soba nudlí
Sdílet tento recept

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *