Čokoládové brownies

Čokoládové brownies

Dlouho jsem měla za to, že upéct čokoládové brownies bude asi těžká věc, ale i tak jsem občas brouzdala po internetu, listovala v knížkách nebo časopisech a pokukovala po “tom svém” receptu na ty krásné, temně hnědé čverečky s lesklým rozpraskaným povrchem, napěchované tou nejlepší čokoládou. Našla jsem, upekla jsem a můj sladký repertoir měl rázem o jednu hitovku navíc.

Nedávno jsem si říkala, že bych s tím sladkým možná měla trochu přibrzdit… no a dostala jsem nápad zrovna ve chvíli, kdy se mi v troubě pekly voňavé čokoládové brownies. Připravila jsem pěkně balíčky pro své kamarády a sousedy. Hezky do celofánu, s mašličkou a jmenovkou. Baví mě dávat dárky. Baví mě balit dárky. Baví mě, když má i dárek příběh. A tenhle sladkej dárek, s láskou pečenej, s láskou balenej a darovanej ho prostě měl.

Nejprve rozpustím tmavou čokoládu s máslem ve vodní lázni a nechám vychladnout na pokojovou teplotu. Mléčnou a bílou čokoládu nalámu hala bala na drobnější kousky. Zapnu troubu na 180°C, na dno pekáčku (použila jsem o velikosti 30×22 cm) dám pečící papír, stěny vymažu máslem.

V misce vyšlehám do pěny vejce s cukrem, lehce vmíchám rozpuštěnou čokoládu, prosátou mouku, kakao a nakonec kousky čokolády.

Těsto vliju do pekáčku a uhladím ho rovnoměrně stěrkou. Šoupnu do předehřáté trouby na střední mřížku a peču asi 30 minut. Když se těsto začne odtahovat od stěn pekáčku a povrch se krásně leskne, je to hotové. Nechám úplně vychladnout, pak nakrájím na čtverečky a snažím se odolat do druhého dne, protože tahle dobrota je lepší rozleželá.

Kamarádům a sousedům brownies chutnaly, dokonce moc a já měla radost, fakt velkou. A tak jsem hned začala hledat novej příběh, jasně, zase sladkej, jak jinak :-).

 

Čokoládové brownies
Print Recipe
Doba přípravy
30 minut
Doba vaření
30 minut
Doba přípravy
30 minut
Doba vaření
30 minut
Čokoládové brownies
Print Recipe
Doba přípravy
30 minut
Doba vaření
30 minut
Doba přípravy
30 minut
Doba vaření
30 minut
Suroviny
Pokyny
  1. Třeba jako dárek
    Čokoládové brownies zabalené
Sdílet tento recept

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *