Mák je Láska. Určitě aspoň u nás doma. Nejoblíbenější surovina široko daleko. A tenhle jednoduchý koláč, který nepotřebuje žádné hogo fogo ingredience, vypadá i chutná naprosto senzačně.
Cuisine: Německé / German
Příběhy z německé kuchyně: Chřest s těstovinami podle Sonja’s
Němci chřest milují. Je teď úplně všude. Na trhu, ve všech obchodech, na všech reklamních letácích, v každé lepší i horší restauraci, v časopisech i v televizi. Chřest vládne. Ne nadarmo se mu říká „královská zelenina“ (Königsgemüse).
More „Příběhy z německé kuchyně: Chřest s těstovinami podle Sonja’s“
Marinovaný zelený chřest na grilu
První chřestový recept na Taste Actually. Bude to rychlovka a bude to první video recept. Dvojí premiéra. No a stíhám to samozřejmě jen tak tak…ale ještě v sezóně.
Příběhy z německé kuchyně: Slávky na víně
Něco pro chudé? Tak to jedině mušle na víně! Jedna ryze krajová specialita z Porýní.
Slávky na víně, tedy „Miesmucheln Rheinische Art“, zcela naplňují jednu z hlavních kulinárních charakteristik Severního Porýní Westfálska, More „Příběhy z německé kuchyně: Slávky na víně“
Příběhy z německé kuchyně: Strammer Max
Hmmmm, tak jak bych to pojala. Trochu lechtivé téma tentokrát. Tenhle díl zase není o vyšší německé gastronomii ani o žádném slavném německém Maxovi. Je o chlebu, šunce a vajíčku a o tom, že ve svým věku se pořád ještě stydím.
Příběhy z německé kuchyně: Polévka z černého kořene se skořicí
Hadí mord španělský? No jasně, na to bych měla hned chuť…České názvosloví mě nepřestává udivovat. Tahle kořenová zelenina mě ale svými kvalitami nakonec překvapila ještě mnohem víc než její původní staročeský název.
More „Příběhy z německé kuchyně: Polévka z černého kořene se skořicí“
Příběhy z německé kuchyně: Slavná hrachová polévka neboli Erbsensuppe
Dneska se konečně poprvé zakousnu do většího sousta, které se mi tady v Bonnu už 6 let samo nabízí. První díl o německé kuchyni, jak ji poznávám, zažívám, ochutnávám a vařím. Možná to není hitovka jako italská, asi není sexy jako francouzská, ani to není exotika jako vietnamská nebo thajská, ale má svoje kouzlo…někdy snad jen trochu skryté. More „Příběhy z německé kuchyně: Slavná hrachová polévka neboli Erbsensuppe“
Jehněčí s bylinkovou krustou a fazolkami
Jehněčí mi nejen chutná, ale taky mě vždycky pobaví. Stačí úplně když si na něj vzpomenu, ani ho nemusím vařit nebo jíst. Ale jíst ho a bavit se u toho je úplně nejlepší ze všeho.
„Nevadí, uděláme jehněčí.“ Tahle pro mě nezapomenutelná věta z filmu Moje tlustá řecká svatba provází More „Jehněčí s bylinkovou krustou a fazolkami“
Pesto z mrkvové natě
Mrkvová nať!? Sice ohledně jídla nemám moc předsudků, ovšem ke zpracování mrkvové natě jsem se musela dlouho odhodlávat. Moje babička měla mrkve vždycky moc ráda. Na zahradě mrkev vytáhla ze záhonku, otřela o trávu a rovnou jedla. No, nejen babička to takhle dělala. Pro mrkvovou nať ale příliš pochopení nemá.
Pesto je svěží a chutná More „Pesto z mrkvové natě“